Danone: Ürünlerimiz kanserojen madde taşımıyor

Danone Türkiye, tüm ürünlerin yüzde 100 yerli kaynaklarla Türkiye’de üretildiğini ve ürünlerin kanserojen madde içermesi gibi herhangi bir risk olmadığını bildirdi. Danone Türkiye, ürünlerin yüzde 100 yerli kaynaklarla ve yürürlükteki Türk Gıda Kodeksine uygun olarak Türkiye’de üretildiğini ve ürünlerin kanserojen madde içermesi gibi bir riskin söz konusu olmadığını bildirdi.

Danone Türkiye’den yapılan açıklamada, Romanya’da üretilen Danone Meyveli Yoğurt ürünlerinde kanserojen madde tespit edildiğine ve ürünlerin toplatıldığına dair medyada haberlerin yer aldığı belirtildi. Tüm ürünlerin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan alınan üretim izni ile üretildiği belirtilen açıklamada, ürünlerin kalite kontrol ve üretimin her aşamasında pek çok analize tabi tutulduduğunu ve sonra Kalite Güvence Departmanı’nın onayı ile satışa sunulduğu açıklandı. Açıklamada “Avrupa’da Gıda Güvenliği ile ilgili yetkili kurumlar, Hindistan’dan gelen bir kısım guar gum hammaddesine dioksin bulaşması olayı ile ilgili araştırmalarını halen devam ettirmektedir. Bu çerçevede Danone Romanya ve ilgili resmi kuruluşların görüşmeleri neticesinde tedbir olarak, belirli bir grup ürünün, ilave analizler sonuçlanıncaya kadar satışının askıya alınmasına karar verilmiştir. Ancak Danone Romanya tarafından yapılan ilk analiz sonuçlarında herhangi sorun tespit edilmemiştir.” denildi.

Danone Türkiye, bir süre önce Romanya’da üretilen Danone meyveli yoğurt ürünlerinin toplatıldığına ilişkin haberlere sert tepki göstermiş, iddiaları savcılığa kadar taşımıştı. Danone Türkiye Genel Müdürü Serpil Timuray haberlere karşılık yaptığı açıklamada internette bir firmaya karşı yürütülen, belki de en büyük yalan ve iftira kampanyasıyla karşı karşıya geldiklerini söylemişti. Timuray, ‘Danone Türkiye olarak, internette bir firmaya karşı yürütülen tarihimizin belki de en büyük yalan ve iftira kampanyası ile karşı karşıya geldik. Türkiye’nin dört bir yanında ürünlerimizi tüketen milyonlarca anneyi üzüntüye ve endişeye sevk eden bu asılsız, dayanaksız yalan ve karalamaya karşı, bugüne kadar ciddi bir hukuk mücadelesi verdik’ şeklinde açıklama yapmıştı.

Reklamlar

0 Responses to “Danone: Ürünlerimiz kanserojen madde taşımıyor”  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
Blog içi arama

Blogumuzun tüm içeriğini aşağıdaki arama çubuğunu kullanarak inceleyebilirsiniz.

Popüler Yazılar

Sayaç

  • 33.139 . Kişisiniz

Arşiv –

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: